ציור הקיר של דמויות הסדרה סיינפלד על דרך השלום בתל אביב היה אחד הציורים הראשונים שלי.

  היות שמיקום הציור היה על אחד הנתיבים הסואנים והפקוקים בתל אביב, מטרתי הייתה להסיט לרגע את תשומת לבם של הנהגים מסיטואציה מתסכלת זו, בעזרת אותן דמויות מצחיקות מסדרה אהובה על כל כך הרבה אנשים.

  לצערי הציור אינו קיים יותר מהסיבה שמצוינת בכתבה המצורפת מתוך המגזין TIME OUT תל אביב:

  "חובבי הקונספירציות האשימו את העירייה, חייזרים, ואפילו את אגודת ידידי נוימן, אבל האמת פשוטה הרבה יותר. "הציור, שניים וחצי מטר על שלושה, היה על קיר מוסך של סקודה, והבנתי מהם שצ'מפיון מוטורס, היבואנית, החליטה להחליק את הקיר ולהעלים את הציור", אמר הצייר אבי בליטשטיין. "ביקשתי לחדש אותו, אבל הם לא רצו. ממש חבל לי, כי זה היה אחד הציורים הראשונים שעשיתי, והוא נעשה ותוחזק בהתנדבות. מאוד אהבתי את 'סיינפלד', והרבה אנשים אמרו לי שהם שמחים שיש לסדרה הזאת, שהשפיעה על כל כך הרבה צופים, פינת מחווה בעיר".

  "בליטשטיין, מאייר מרמת גן, יצר כבר כמאה ציורי קיר בתל אביב (בין השאר "עיניה פוצעות אבל נשארתי שלם" בדרך השלום, שגם הוא כבר ירד, ועבודות בחניון האופרה ומול בלומפילד) וברחבי הארץ (גשר גהה, הרצליה, חיפה, שוהם, בנימינה, אור יהודה ועוד). כולן מונצחות באתר שלו, אבל כרגע הוא טרוד בנסיונות להחיות את אחת המוכרות מכולן, הסיינפלדית. תשע שנים התנוסס שם הציור הזה (כמה סמלי – בדיוק כמספר עונות הסדרה), ועכשיו, אחרי שהוא כוסה, עצוב לי שמבואסים מזה, כי המונים ראו אותו בכל יום. היו בכלל כמה שבאו והאשימו אותי, אז אני מסביר להם שזו לא היתה החלטה שלי ושאני מחפש קיר אקרקטיבי אחר בתל אביב בשביל להחזיר את סיינפלד לחיים. זה בסך הכל יום של עבודה".

   

  ציור קיר סיינפלד