צילומי הריון

החלטת שאת ההריון הזה את רוצה לתעד. זו תקופה מסעירה, מרגשת ומפחידה כאחד, והרעיון לעצור לרגע ולהנציח את הנס הפלאי הזה שמתרחש בתוך גופך מוסיף עוד ריגוש.

כצלמת הריון וגם כאימא ל-2 ילדים שעשתה בעבר צילומי הריון אני יודעת שעולים חששות לפני סשיין הצילומים. כדי להסיר ולו חלק מן הדאגות הכנתי מדריך קצר להריונית שעומדת לפני סשיין צילומים. ההכנות, כך למדתי, מורידות את החששות ומאפשרות לאימא לעתיד להגיעה לסטודיו או ללוקיישן שנבחר בחוץ כשהיא מוכנה ולא פחות חשוב מכך – כשהיא נינוחה ורגועה.

מתי כדאי לקבוע צילומי הריון? – לשאלה הזו אין תשובה אחת. אבל יש כלל מנחה; כאשר רואים את הבטן העגולה. הבטן של נשים מסוימות יוצאת בחודשים הראשונים, בעוד שאצל נשים אחרות, רק בסוף ההריון אפשר לנחש שמדובר באישה בהריון. הרעיון הוא פשוט: אם אין בטן, אין טעם לקיים את צילומי ההריון. יתרה מכך, חשוב להגיע לסשיין הצילומים כשעוד יש אנרגיות ויכולת לנוע ממקום למקום. לכן השבועות האחרונים והמתישים של הריון לא תמיד יהיו מתאימים.

ובמה בנושא הגרדרובה? – צילומי הריון לא שונים באופן משמעותי מצילומי בוק לדוגמנית. מדובר באמנות ובאסתטיקה ואנחנו רוצות להראות במיטבנו. הכיני לעצמך בבית בגדים שמחמיאים לך, במיוחד עכשיו כשאת בהריון. הביאי שמלות יפות, חצאיות, מכנסיים, חולצות, טוניקות, ג'ינסים יפים, תחפושות מעניינות, אקססוריז ובעצם כל בגד שמחמיא לך. יש צלמים שיש להם בסטודיו בגדים להשאלה ויש כאלו שאין להם. ראוי להתייעץ עם הצלם/ת וביחד איתו/ה להחליט על כמות, מהות והקונספט.

מייק-אפ – גם כאן התשובה דומה. אם את אוהבת להתאפר ואין לצלם/ת ערכות איפור אז הביאי מהבית את האיפור שלך. אך אם את לא מעוניינת להתאפר, אפשר בהחלט לקיים את סשיין צילומי ההריון בנטוראל. כל אישה צריכה להחליט עבור עצמה. כמו כן, גם לקונספט וללוקיישן יש השפעה על החלטת האיפור. אם הצילומים הם בטבע אולי כדאי להמעיט באיפור או לבחור באיפור טבעי שישתלב עם הנוף, אך אם הלוקיישן הוא תאטרלי, אפשר בהחלט להעצים את הסצינה עם איפור מתאים.

מצב רוח טוב – יותר מאיפור, בגדים ולוקיישן חשוב שתגיעי עם מצב רוח טוב, נינוחה ורגועה. כצלמת מקצועית אני יודעת שאפשר להתגבר על הכול, למחוק איפור מוגזם או להוריד צעיף. אפשר להוסיף לק לציפוריים ב-7 דקות ותסרוקת לא מחמיאה בתוך שניות מפזרים. אבל קשה יותר לשמח או לעודד אישה עצובה או עצבנית. צילומי הריון המתקיימים כשאת בדאון ישקפו את הדיכדוך, וחבל. אם קבעת יום צילומים וקמת על צד שמאל, עדיף לבטל ולקבוע תאריך חדש. אם מדובר בצלם/ת הריון מנוסה היא/הוא בוודאי יבינו את המצב ויאפשרו תאריך לסשיין חדש.